maus.com.pl

Blog o technologii, sprzęcie RTV AGD i wszelkich nowościach

Urządzenia

Inteligentne gniazdka WiFi – czym są?

Inteligentne gniazdka WiFi – czym są?

Inteligentne gniazdka WiFi w ostatnich latach cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiele urządzeń może komunikować się z użytkownikiem za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu można zdecydowanie ułatwić sobie korzystanie z lodówki lub pralki. Można również zarządzać oświetleniem, a także przygotować złożony system czujników i zabezpieczeń antykradzieżowych.

Czym jest gniazdko inteligentne?

Wypróbowanie inteligentnego gniazdka jest często pierwszym krokiem do oswojenia się z ideą smart home w praktyce. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie na sam początek, które pozwala poznać najważniejsze zalety inteligentnego domu. W tym artykule wyjaśnimy, czym są inteligentne gniazdka WiFi. Warto podkreślić, że bardzo prosta jest obsługa sprzętu. Nie jest potrzebna wiedza i umiejętności z zakresu elektryki, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie całkowicie poradzić.

Zasada działania urządzenia

Urządzenie wystarczy wpiąć do klasycznego gniazdka sieciowego. Później trzeba to podłączyć z siecią domową WiFi i skonfigurować łączność gniazda z aplikacją, którą mamy zainstalowaną na urządzeniu z dostępem do Internetu. Ze wszystkich funkcji możesz się cieszyć dopiero wtedy, gdy te czynności masz za sobą. Inteligentne gniazdko wskaże ci, które urządzenia zużywają najwięcej energii elektrycznej. W ten sposób dowiesz się dokładnie, co generuje największe koszty. Wiele zaawansowanych statystyk i wykresów można zobaczyć w aplikacji. Dzięki temu dowiesz się zdecydowanie więcej niż z faktury za prąd. Gniazdko z dostępem do Internetu umożliwia zdalne włączanie oraz wyłączanie dowolnych urządzeń podłączonych do gniazdka. Niektóre gniazdka pozwalają nawet układać harmonogramy z konkretnym dniem i godziną. Warto podkreślić, że gniazdka nowej generacji potrafią wykryć potencjalne zwarcie, przegrzanie, a także inne problemy, o których użytkownik powinien wiedzieć. Należy pamiętać, że z kalendarzem Google mogą komunikować się zaawansowane gniazdka.

Inteligentne gniazdka WiFi – cena

Za niewiele ponad 100 zł można kupić uniwersalne gniazdko, więc nie jest to duży wydatek. Najlepiej zakupić urządzenie u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Można śmiało powiedzieć, że inteligentne gniazdka to przyszłość. Warto sięgnąć po inteligentne gniazdko, jeśli chcemy mieć przynajmniej namiastkę tego, co nas czeka w najbliższych latach. W ten sposób można sobie znacząco ułatwić codzienne życie. Kontrola przepływu prądu jest głównym zadaniem inteligentnych gniazdek. Różne urządzenia RTV i AGD można włączać i wyłączać za ich pośrednictwem.

Nowoczesne gniazdko może nawet mierzyć zużycie energii i monitorować stan przyłączonych sprzętów. Możliwe jest także generowanie raportów, które przedstawiają pobór prądu w określonej jednostce czasu. W ten sposób można ustalić stałe pory, kiedy dane urządzenie będzie się automatycznie włączać i wyłączać. Niezwykle prosty sposób podłączenia jest zaletą inteligentnych gniazdek. Większość modeli wystarczy po prostu wpiąć do gniazda prądowego, które znajduje się w ścianie lub blacie.

Udostępnij