maus.com.pl

Blog o technologii, sprzęcie RTV AGD i wszelkich nowościach

Technologia

Technologie przyszłości, czyli co nas czeka?

Technologie przyszłości, czyli co nas czeka?

Technologie przyszłości, mimo że na co dzień tego nie dostrzegamy, rozwijają się każdego dnia. Mało kto, jeszcze kilkadziesiąt lat temu wyobrażał sobie portale typu Facebook. Aplikacje, jak Messenger, Instagram, Snapchat, tik tok oraz możliwość oglądania seriali na każdym urządzeniu za pomocą Netflixa, HBO i Disney+. Niewiele osób wyobraża sobie obecny świat, również bez samochodów elektrycznych, paczkomatów czy jakichkolwiek urządzeń elektronicznych. Zatem, jeśli kilkadziesiąt lat temu nie wyobrażaliśmy sobie takiego świata, to co czeka nas  za kolejne kilkadziesiąt, a może nawet kilkanaście lat?

Era Internetu

Niewątpliwe, że Internet i biznes z nim związany, ulega najszybszemu rozwojowi. Obecnie już nie potrafimy żyć bez smartfona, nie ulega więc wątpliwości, że i dla następnych pokoleń wirtualna rzeczywistość stanie się czymś zupełnie naturalnym. Całe życie będzie zatem toczyło się w Internecie. Spotkania ze znajomymi, wypoczynek, przyjemność, a nawet aktywność fizyczna zostanie przeniesiona właśnie do niego.

Nie wiadomo natomiast cz będą temu towarzyszyły takie same odczucia emocjonalne i psychiczne, jak dotychczas oraz jak wpłynie to na nasza psychikę. Jak zmieni się nasze życie, sposób komunikacji i jakimi ludźmi będziemy? Tego możemy się na razie tylko domyślać i mieć nadzieję, że nie będzie to miało niekorzystnego wpływu.

Technologie przyszłości dzisiaj

Już możemy usłyszeć o bezobsługowych samochodach, które teraz wydawać się mogą czymś odległym. Natomiast w najbliższej przyszłości nikogo na ulicy nie będą dziwić.

Sklepy bez obsługi i bez użycia gotówki, które już dzisiaj na polski rynek wprowadza Żabka, niedługo z pewnością zaleją kraj.

Bitcoin czy NFT, które teraz mają swój triumf, w przyszłości mogą stać się nową walutą.

Jak będzie wyglądał rynek pracy? Już możemy przewidzieć, które zawody nie będą miały racji bytu w następnych latach. Czy w ich miejsce pojawią się nowe? Zdecydowanie tak. Obecnie rozwijają się, takie jak: robotyka, automatyka, IT. Niestety, w tak szybko rozwijającym się świecie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy za kilka lat nie pojawi się coś nowszego, lepszego.

Myśląc o technologii przyszłości nie możemy pominąć ważnego tematu, jakim jest medycyna. W 2022 nie można nie wspomnieć o rozkwicie tele porad online. Nie musimy wychodzić z domu, umawiać się wcześniej na wizytę oraz martwić się odbiorem skierowań. To wszystko możemy załatwić, jedynie przez telefon.

Dzisiaj także możemy nawet być świadkami wydruków 3D ludzkich organów, które bardzo dobrze zastępują te oryginalne. Co czeka nas więc w przyszłości?

Technologie przyszłości w codziennym życiu

Możemy sobie wyobrażać jak będzie wyglądało nasze życie. Czy młodsze pokolenia będa musiały pracować? Czy pracować będą mogły tylko osoby, które chciałyby to robić? I najważniejsze pytanie, na czym będzie polegała ta praca?

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości, co się wydarzy i jak będziemy funkcjonować, powiedzenie “sky is the limit”, nigdy wcześniej nie było bardziej odpowiednie jak teraz. Technologie przyszłości dadzą nam ogrom możliwości. I to tylko od nas zależy jak je wykorzystamy.

Udostępnij