maus.com.pl

Blog o technologii, sprzęcie RTV AGD i wszelkich nowościach

Poradnik

GTA V poradnik dla graczy

GTA V poradnik dla graczy

GTA V poradnik może pomóc początkującym graczom. GTA V w 2013 roku miało swoją premierę. Na szczególną uwagę zasługuje fabuła przedstawiona w Grand Theft Auto V. Jest to solidna historia trzech bohaterów, którzy wywodzą się z różnych środowisk. Michael De Santa jest najciekawszym protagonistą i jest bajecznie bogaty, ale choruje na depresję. Głównym bohaterem jest Trevor, który uwielbia siać destrukcję i chaos. W tym artykule podpowiemy, jak grać w GTA V wymagania są dosyć wysokie.

Podstawy GTA V

Można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo długa i rozbudowana gra. Około 30 godzin powinno zająć samo zaliczenie misji głównej fabuły. Oczywiście przygoda wcale się nie musi na tym zakończyć. Mnóstwo pobocznych misji jest dostępnych w grze, a do tego drobnych wydarzeń. Możesz też wybrać sieciowy tryb GTA online, który jest niezwykle wciągający. Zalecane wymagania to przede wszystkim pamięć operacyjna 8 GB, karta grafiki GeForce GTX 660 GT lub Radeon HD 7870 oraz przynajmniej 65 GB wolnego miejsca na dysku. Jeśli posiadasz lepszy sprzęt, to będziesz mógł ustawić wyższe detale. Jeśli spróbujesz uruchomić GTA V w rozdzielczości 4K to wtedy wymagania gry mogą znacząco wzrosnąć.

Dodatkowe aktywności

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że gra oferuje mikrotransakcje, ale dotyczą one jedynie trybu GTA Online. Należy pamiętać, że mikrotransakcji nie ma w kampanii dla pojedynczego gracza. Warto wykonywać zadania poboczne, ponieważ niektóre są naprawdę ciekawe. Misje polegają głównie na odkrywaniu znajdziek ukrytych na całej mapie. Jeśli chodzi o gameplay Grand Theft Auto V to ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Gra wygląda oszałamiająco dobrze pomimo swoich lat. Warto mieć na uwadze, że każda misja gry jest specyficzna na swój sposób. W niektórych misjach można przejąć kontrolę nad jednym bohaterem, a w innych zadaniach dwie lub trzy postacie biorą udział. Nie zawsze można się bezproblemowo przełączać między bohaterami. Czasami z góry narzucony jest wybór dostępnej w aktualnym momencie postaci. Jednak zawsze warto dopasowywać bohatera do specyfiki misji. Postaw na Franklina, jeśli celem jest sprawna ucieczka autem z miejsca zdarzenia.

GTA V poradnik – informacje ogólne

Początkowo niedostępnych może być wiele sklepów oraz nieobowiązkowych aktywności. Informacje o uzyskiwaniu dostępu do wybranych nowych opcjonalnych zajęć będziesz otrzymywał w miarę zaliczania głównych zadań. Na wsparcie ze strony sojuszników możesz liczyć w wielu z rozgrywanych misji. Nie chodzi tu jedynie o głównych bohaterów, ale również znajomych niektórych postaci grywalnych. Trzeba też pamiętać, żeby w trakcie rozwiązywania zadania nie zginęła żadna osoba. W GTA V nie trzeba zaliczać całych misji za jednym podejściem. W przypadku poniesionych obrażeń pasek zdrowia bohatera może się odnowić jedynie do połowy. Trzeba wtedy się gdzieś ukryć, żeby postać nie była przez jakiś czas atakowana. Cykl całodobowy obowiązuje w grze, więc niektóre aktywności dostępne są jedyni o wybranej porze dnia. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak przejść GTA V.

Udostępnij