Poznań znajduje się z dala od innych większych miast Polski, jednak nie zmniejsza to jego atrakcyjności pod względem kulturalnym, akademickim czy rozrywkowym. W sezonie letnim stolica Wielkopolski zaludnia się na tyle, że o miejsce parkingowe w centrum muszą rywalizować nawet mieszkańcy miasta. A co, jeśli jako turysta nie orientujesz się w mapie Poznania na tyle, aby swobodnie znaleźć bezpiecznie miejsce postojowe na kilka dni? Zobacz, co oferuje miasto poza SPP.
Gdzie obowiązuje strefa płatnego parkowania w Poznaniu?
W Poznaniu obowiązuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum. To obszar skupiony głównie na Starym Mieście, ale i na Jeżycach. Za postój trzeba również zapłacić w kilku mniejszych strefach, jak:
- Ostrów Tumski,
- Zagórze,
- Łazarz.
Strefa obowiązująca w Śródmieściu (zwana „czerwoną”) wymaga opłaty w dni robocze w godzinach 8–20, a w soboty do 18. Natomiast strefa niebieska, czyli Jeżyce, działa w tygodniu nieco dłużej, bo do godz. 20 i to codziennie. Bilet na postój w poznańskiej SPP można kupić zarówno w parkomacie przy ulicy, ale także przez aplikację mobilną. Co jeśli ta wiedza nie wystarczy, aby znaleźć tu parking, zwłaszcza w okresie wakacyjnym?
Poznań na wyciągnięcie ręki!
Jest rozwiązanie, dzięki któremu na parkowaniu zaoszczędzisz sporo środków, ale i nerwów – to parking strzeżony. Poznań ma ich na swojej mapie sporo, a najbliżej centrum znajduje się ten zorganizowany przez grupę Interparking. Możesz liczyć tu na stały monitoring oraz miejsca dostępne przez całą dobę. Jeśli skorzystasz z tej opcji, zyskujesz ochronę samochodu i swobodę zwiedzania. Poza tym obszar ten zorganizowano w atrakcyjnej lokalizacji. To doskonała alternatywa dla SPP w Poznaniu.
Parking mieści się pod płyta Placu Wolności. Korzystają z niego nie tylko przyjezdni goście, ale także mieszkańcy stolicy Wielkopolski. W końcu każdy musi raz na jakiś czas załatwić zakupy lub urzędowe sprawy w centrum. Szczegółowy cennik znajdziesz na stronie operatora, ale także bezpośrednio na terenie parkingu.