maus.com.pl

Blog o technologii, sprzęcie RTV AGD i wszelkich nowościach

PoradnikRTV i AGD

Jak podłączyć telefon do starego telewizora?

Jak podłączyć telefon do starego telewizora?

Jak podłączyć telefon do starego telewizora? W przypadku nowych telewizorów taka funkcja jest normą, natomiast w starszych modelach – nie. Telewizor stanowi niemalże niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Zapewnia on rozrywkę w wolne dni oraz wieczory, a także bardzo często pełni funkcję estetyczną. Na rynku istnieje bowiem wiele modeli telewizorów, które różnią się od siebie wielkością oraz designem. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się telewizory z technologią ambilight. Jest to kolorowe oświetlenie LED, które tworzy niesamowity nastrój oglądając telewizję wieczorem przy zgaszonym świetle. Istnieją również telewizory, które po powieszeniu na ścianie wyglądają jak obraz, dzięki obudowie, która została zastosowana.

Jak widać rodzajów telewizorów jest mnóstwo, dlatego każdy powinien znaleźć sprzęt, który będzie pasował do ogólnej estetyki wnętrza. Wygląd telewizora to oczywiście nie wszystko. Ważna jest również jego funkcjonalność. Dzisiejsze telewizory umożliwiają np. bezprzewodowe połączenie telefonu z telewizorem, dzięki czemu możemy przerzucać obraz z telefonu na większy ekran. W tym artykule dowiesz się, co należy zrobić w przypadku gdy posiadamy starszy model telewizora, jednak chcemy aby był on kompatybilny z telefonem.

Jak podłączyć telefon do starego telewizora i czy jest to możliwe?

W produkowanych aktualnie modelach telewizorów swego rodzaju standardem jest technologia smart TV. Umożliwia ona bezprzewodowe łączenie się z urządzeniami znajdującymi się w pobliżu, za pośrednictwem Internetu. Takie rozwiązanie pozwala np. połączyć się z telefonem i odtwarzać znajdujący się na nim obraz. Co jednak zrobić w przypadku, jeśli chcemy połączyć telefon z telewizorem, który nie posiada funkcji smart TV?
W takim przypadku należy skorzystać z odpowiedniego adaptera do telefonu, który pozwala na podłączenie kabla HDMI. Takie adaptery można spotkać w elektromarketach.

Rodzaje adapterów umożliwiających połączenie telefonu z telewizorem

Istnieje kilka rodzajów adapterów do telefonów, za pomocą których można podłączyć kabel HDMI. Najczęstszym rodzajem adaptera jest adapter MHL-HDMI. Bardzo popularny jest również adapter wyposażony w końcówkę USB-C oraz adapter Lightning-USB przeznaczony dla posiadaczy iPhone.
Jeśli zastanawiasz się jak podłączyć telefon do starego telewizora, to powinieneś wiedzieć, że tak naprawdę wybór odpowiedniego adaptera uzależniony jest przede wszystkim od modelu telefonu. Do telewizora bowiem ostatecznie zawsze podłącza się kabel HDMI.

Dlaczego łączenie telefonu z telewizorem jest przydatne?

Możliwość bezprzewodowego połączenia telefonu z telewizorem to jedna z najciekawszych funkcjonalności oferowanych przez nowe modele telewizorów. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne oraz przydatne. Łączenie telefonu z telewizorem przydaje się np. w sytuacji, gdy odpoczywamy na kanapie i znajdziemy jakiś ciekawy film przeglądając Internet w telefonie. Posiadając telewizor wyposażony w smart TV możemy za pomocą jednego kliknięcia udostępnić obraz z telefonu i odtwarzać go na dużym ekranie.

Udostępnij