Sony MDR-1R - klasa premium zrodzona z tradycji

Przedstawiamy serię wysokiej klasy słuchawek Sony MDR-1R.

W skład serii wchodzą trzy modele - podstawowy MDR-1R, bezprzewodowy Bluetooth MDR-1RBT oraz model z cyfrową redukcją szumów MDR-1RNC.

W słuchawkach z serii MDR-1R zastosowano specjalnie zaprojektowane moduły emitujące dźwięk o wysokiej rozdzielczości (HD), które gwarantują ultra szeroką charakterystykę częstotliwościową od 4 do 80 000 Hz.

W podstawowym modelu MDR-1R zastosowano specjalnie opracowaną membranę z polimerowej folii ciekłokrystalicznej o średnicy 40mm. Ta innowacyjna struktura zapewnia sprężystość i lekkość potrzebną do zrównoważonej, dokładnej reprodukcji nowoczesnych, otwartych brzmień wokali oraz zakresów średnich i wysokich częstotliwości.

Poduszki nauszne rozprowadzające nacisk zapewniają komfort przez dłuższy czas. Mechaniczne zawiasy pomiędzy muszlami słuchawek a pałąkiem są wyposażone w miękko obracające się silikonowe pierścienie. Eliminuje to szumy mechaniczne i pozwala na słuchanie nawet najcichszych i najbardziej wyrafinowanych utworów muzycznych bez żadnych zakłóceń. W zestawie znajdują się dwa wymienne kable: standardowy kabel oraz kabel kompatybilny z iPod/iPhone/iPad ze zintegrowanym pilotem i mikrofonem. MDR-1RNC posiada również w pełni automatyczny system cyfrowej redukcji szumów ze "sztuczną inteligencją". Podwójne cyfrowe czujniki hałasu (wewnątrz i na zewnątrz obudowy słuchawek) są uzupełniane przez podwójne cyfrowe programowe systemy redukcji szumów. Połączenie to pozwala osiągnąć do 99,7% tłumienia hałasu otoczenia. W celu promowania linii premium słuchawek MDR-1R firma Sony Electronics w Rosji i krajach WNP ogłasza podpisanie umowy na wyłączność ze słynnym rosyjskim piosenkarzem i artystą Sony Music Entertainment Sergeyem Lazarevem, który stanie się twarzą kampanii wspierającej nową linię słuchawek MDR-1R.

Szczegółowy opis serii MDR-1R oraz ceny modeli znajdziecie zawsze w dziale marki Sony.

Andrey Afonin Doctorhead.ru grudzień 2012 r.

11 stycznia 2022

Tomasz Tamborski

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (kontrabas, gitara basowa), wielokrotny laureat ankiety Jazz Top miesięcznika "Jazz Forum" w kategorii najlepszy muzyk jazzowy