Słuchawki JVC HA-SS01 - wszystko jasne!

Jeszcze kilka lat temu dźwięk o wysokiej rozdzielczości był rzadką rozrywką dla wąskiego grona smakoszy, ale dziś jest dostępny niemal dla każdego. Na rynku jest już wiele domowych i przenośnych źródeł dźwięku gotowych do odtwarzania dowolnego dźwięku HD w dowolnym formacie i rozdzielczości. W ślad za nimi pojawia się coraz więcej słuchawek Hi-Res, zdolnych precyzyjnie oddać całą muzyczną finezję HD. Cały zestaw takich modeli można znaleźć na przykład w najnowszych katalogach JVC. Na szczególną uwagę zasługują słuchawki SS01 z serii S. Te słuchawki mają naprawdę wyjątkowe możliwości muzyczne!

Fajne wiadomości

W jaki sposób wprowadzasz nowe słuchawki na rynek? Czasami wystarczy tylko lekko zmodyfikować stare głośniki: wiele firm od lat produkuje nowe modele na bazie tych samych głośników, nieznacznie zmieniając ich konstrukcję, tłumienie i kształt miseczek. Nowy JVC HA-SS01 to zupełnie inna historia - wszystko jest zupełnie nowe! Główną nowością są zaawansowane 40-milimetrowe przetworniki, które JVC zaprojektowało z myślą o audiofilskich odsłuchach hi-fi. Sercem głośników są membrany wykonane z ultracienkiej folii polimerowej, łączące minimalną masę z maksymalną sztywnością. Sztywność membran zapewnia równomierne przenoszenie niskich częstotliwości, a ich lekkość eliminuje zniekształcenia przy wysokich częstotliwościach.

Markowe know-how

Oprócz nowych membran, w aparacie HA-SS01 zastosowano wiele inteligentnych rozwiązań zapewniających przejrzystość i autentyczność. Struktura rdzenia neodymowego z potrójnym magnesem umożliwia dokładniejszą kontrolę drgań cewki drgającej i jeszcze lepsze odtwarzanie basów. Dzięki tej technologii słuchawki szybciej wchodzą w bęben basowy i zapewniają ostrzejsze, wyraźniejsze kopnięcie! Specjalne pierścienie pochłaniające drgania wewnętrzne zapewniają czystszy i wyraźniejszy dźwięk.

Nie wyżej.

Dlaczego zwykłe słuchawki nie błyszczą, gdy chodzi o dźwięk HD? Większość problemów występuje w zakresie wysokich tonów: standardowe słuchawki nie radzą sobie z wyższymi częstotliwościami 20 kHz, które są łatwo zapisywane w nagraniach HD. Na tym tle zadziwia niezwykły talent HA-SS01: konstrukcja głośnika pozwala mu z łatwością obsługiwać częstotliwości do 52 kHz! W tych słuchawkach wysokie tony brzmią dokładnie tak, jak powinny - zwiewnie, nieskrępowanie i ekspansywnie. Najmniejsze szczegóły muzyczne są odtwarzane w najbardziej realistyczny sposób, jaki można sobie wyobrazić.

Komfortowo wygodny

Przyzwoita waga 245 g jest z nawiązką rekompensowana przez pomysłową konstrukcję słuchawek, która pomaga równomiernie rozłożyć ich ciężar. Nacisk metalowego pałąka na głowę został starannie wyregulowany, tak aby nie przemieszczał się podczas aktywności fizycznej i nie powodował dyskomfortu podczas długich sesji odsłuchowych. Dzięki tym słuchawkom Twoje uszy będą czuły się komfortowo nawet po wielogodzinnym maratonie muzycznym! Najważniejsze, aby nie było zbyt głośno.

Słuchawki JVC Signa HA-SS01 są już w DoctorHead!

22 maja 2022

Natalia Danielczyk

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (kompozycja i aranżacja), doktorantka Wydziału Instrumentalnego, dźwiękowiec w lokalnym radiu