N60 NC: Brak hałasu według standardów austriackich

Spełniające wszystkie standardy jakości, nowe słuchawki bezprzewodowe AKG N60 NC zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wysoką wydajność i komfort słuchania. Nagrodzone europejską nagrodą EISA 2015/2016 słuchawki nauszne z redukcją szumów są przeznaczone dla mieszkańców miast i podróżników, którzy nie są gotowi nawet na chwilę rozstać się ze swoją muzyką. Dzięki technologii aktywnej redukcji szumów nie trzeba zwracać uwagi na nadmierny hałas, ale nie należy zapominać o zachowaniu ostrożności.

Konstrukcja słuchawek ma rozpoznawalną stylistykę AKG. Docenione za swój wygląd przez 2015 Red Dot Design Awards, AKG N60 NC są uosobieniem zwięzłego stylu i wrodzonej elegancji. Przyciągająca wzrok miniaturowość modelu jest zrównoważona przez metalową, składaną ramkę i ciasne dopasowanie, dzięki czemu można było uniknąć trybu redukcji szumów. Nie można zapomnieć o pałąku i poduszkach słuchawki z pianki z pamięcią, wykonanych z prawdziwej skóry. Jako dopełnienie całości należy wspomnieć o aluminiowych osłonach, chroniących przed czynnikami zewnętrznymi i dodających świeżości wzornictwu modelu. Użytkownik będzie zadowolony z wagi aparatu N60 NC, ponieważ jest on niezwykle lekki - waży zaledwie 150 gramów. Dołączone etui neoprenowe przyda się do transportu słuchawek.

W AKG N60 NC konstruktorzy zastosowali aktywny system redukcji hałasu, który nie ma konkurencji w swojej klasie. Jest w stanie osłonić właściciela przed hałasem zewnętrznym towarzyszącym na ulicy i podczas podróży. Słuchawki wykorzystują wbudowany akumulator, który umożliwia im pracę z aktywną redukcją hałasu przez 30 godzin (!), a jeśli akumulator się wyczerpie - będą nadal działać w trybie pasywnym bez redukcji hałasu.

Na przewodzie słuchawkowym (standardowe gniazdo 3,5 mm) znajduje się uniwersalny mikrofon i pilot zdalnego sterowania. Wśród pozostałych elementów znajduje się adapter samolotowy i kabel USB do ładowania, co jest jedynym problemem związanym z tymi słuchawkami. Zamiast standardowego USB, użytkownik będzie musiał ładować słuchawki przez gniazdo słuchawkowe, korzystając z 2,5 mm sub-mini USB. Wydaje się, że to nic wielkiego, ale jeśli zgubisz taki kabel, nie będziesz mógł naładować słuchawek do czasu znalezienia zastępstwa.

Dźwięk słuchawek AKG N60 NC jest doskonały. W porównaniu z konkurencją dźwięk jest lepszy niż w przypadku odpowiedników innych producentów. W całym zakresie od 10 Hz do 22 kHz muzyka jest czysta i szczegółowa, a twardość niskich częstotliwości nie pozostawia obojętnym.

Po zapoznaniu się z nowym produktem można śmiało powiedzieć, że następna generacja Flight, N60 NC, zapewni charakterystyczne dla Austrii wzornictwo i jakość dźwięku nagrodzone nagrodą Grammy.

19 maja 2022

Tomasz Tamborski

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (kontrabas, gitara basowa), wielokrotny laureat ankiety Jazz Top miesięcznika "Jazz Forum" w kategorii najlepszy muzyk jazzowy