Hi-End Gracz Lotoo PAW GOLD

Inżynierowie Lotoo wykazali się niebywałą pomysłowością przy tworzeniu odtwarzacza Paw Gold, który odzwierciedla nie tylko fachową wiedzę autorów, ale także kunsztowne wykonanie. Lotoo Paw Gold, oferowany w niższej cenie niż konkurenci w swojej klasie, nadaje nowy impuls w znanym znaczeniu dla graczy.

Odtwarzacz ma niekonwencjonalny design i to jest pierwsza rzecz, która przyciąga wzrok. Według strony internetowej Lotoo, obudowa jest wykonana z aluminium lotniczego, które jest stopem aluminium, miedzi i magnezu, co zwiększa wytrzymałość, a tym samym trwałość w dłuższej perspektywie. Lotoo Paw Gold, mimo że jest zbyt pulchny (wymiary odtwarzacza to 104 mm x 60 mm x 25,4 mm), ma fantastyczną ergonomię i pewnie leży w dłoni. Dodatkowego wrażenia głośności nadaje pozłacane pokrętło regulacji, które z kolei stało się wizytówką gracza, wraz z pokrętłem regulacji głośności i przyciskiem zasilania, które dominują w podobnym stylu. Front odtwarzacza wita 1,8-calowy ekran OLED chroniony przez wytrzymałe szafirowe szkło. Pod wyświetlaczem znajduje się pięć plastikowych klawiszy, które są gładkie i przyjemne w dotyku. W dolnej części obudowy użytkownik znajdzie slot na karty SDHC / SDXC, pozwalający na rozszerzenie pamięci do 2TB. Lewy bok Lotoo Paw Gold jest całkowicie płaski, natomiast na prawym boku znajduje się port USB 3.0 do szybkiego transferu danych oraz port DC (12V/1A) poniżej, który odpowiada za ładowanie urządzenia. Górna część przyjemnie zaskakuje przełącznikiem dla słuchawek o niskiej impedancji i wysokiej impedancji, który dostosowuje się do słuchawek dzięki wbudowanemu potężnemu wzmacniaczowi słuchawkowemu. Obok przełącznika znajduje się dźwignia blokująca, gniazdo słuchawkowe (Jack 3,5) i wyjście liniowe (Jack 3,5).

Ogólnie rzecz biorąc, projekt ma minimalistyczny wygląd, ale zawiera ciekawe innowacje i poręczne rozmieszczenie zewnętrznych poleceń. Lotoo Paw Gold lepiej używać w domu, ze względu na wagę 280 gramów odtwarzacz będzie trudny w użyciu podczas chodzenia.

Pod obudową znajduje się serce Lotoo Paw Gold - potężny procesor DSP ADI Blackfin 531, który doskonale współpracuje z różnymi formatami i przetwarza cyfrowy dźwięk z maksymalną jakością. Użytkownik otrzymuje wsparcie dla większości formatów, w tym DSD (DFF DSF ISO), FLAC, WAV, AAC, ALAC, MP3, WMA, M4A, CUE, APE i WavePack. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy BB PCM1792 jest zdolny do konwersji dyskretnego dźwięku cyfrowego na sygnał analogowy w celu uzyskania najbardziej poprawnych wyników przy maksymalnej częstotliwości próbkowania. Wbudowany akumulator litowo-jonowy (6000mAh 3,7V) pozwala na słuchanie ulubionej muzyki do 22 godzin bez ładowania.

Bardzo szczegółowy dźwięk Lotoo Paw Gold o wysokiej rozdzielczości sprawi, że Twoja głowa eksploduje od emocji. Hierarchiczny podział instrumentów użytych w Twoich utworach oszałamia Twoją wyobraźnię dzięki rozbudowanej scenie, która sprawia wrażenie pawilonu nagraniowego, gdzie czystość całego zakresu częstotliwości jest wstrząsana od stóp do głów. Odpowiedź basu jest warstwowa, każdy etap ma swoją własną głębię i wymiar. Obraz średnicy pokazuje coś organicznego, gładkiego i ciepłego w charakterze. Góra jest poszerzona i ma lekką zwiewność, która nie daje się zmęczyć.

21 stycznia 2022

Krystian Wolski

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (saksofon, urządzenia elektroakustyczne), laureat prestiżowych konkurów ogólnopolskich i międzynarodowych.