Fajny zestaw do słuchania muzyki: Amphion Krypton3 + Auris Forte 150

Przyjaciele, przypominamy, że w Dr.Head możecie umówić się na odsłuch dowolnego sprzętu audio i znaleźć odpowiednią kombinację. Nasi specjaliści z wyprzedzeniem przygotują pomieszczenie odsłuchowe z interesującym Cię sprzętem, abyś nie tracił czasu i od razu przystąpił do testowania.

Jako przykład proponujemy zestaw High End składający się z zestawu głośnikowego Amphion Krypton3 oraz wzmacniacza lampowego Auris Forte 150.

Krypton3, nominowany do nagrody Dr.Head 2021 w kategorii najlepszy głośnik podłogowy: kategoria najwyższa, jest innowacyjnym trójdrożnym głośnikiem referencyjnym i następcą wielokrotnie nagradzanego modelu Krypton2.

W modelu tym zastosowano całkowicie przeprojektowaną zwrotnicę, wprowadzoną pierwotnie w linii monitorów studyjnych Amphion, w których dokładność i szczegółowość dźwięku mają pierwszorzędne znaczenie. Innowacyjny kardioidalny przetwornik średniotonowy sprawia, że Krypton3 doskonale radzi sobie w małych pomieszczeniach, w pobliżu dużych okien i innych zakłóceń akustycznych, z którymi nie radzą sobie tradycyjne przetworniki. Głośniki niskotonowe są umieszczone poprzecznie, dzięki czemu można je ustawić tak, aby były skierowane do wewnątrz (w przypadku standardowego ustawienia w pomieszczeniu) lub na zewnątrz (w celu uzyskania szerszej sceny dźwiękowej). Głośniki są montowane ręcznie w Finlandii.

Auris Forte 150 to lampowa końcówka mocy składająca się z dwóch oddzielnych monobloków, produkowana przez serbską firmę Auris Audio.

Każdy zestaw Forte 150 ma moc 100 W RMS w konfiguracji push-pull z dwiema tetrodami KT 150 i dwiema triodami 2 x 6SN7, które są pokryte żaroodpornym szkłem hartowanym w celu zapewnienia ochrony i łatwej konserwacji.

Transformator wyjściowy o mocy 200 W z podwójnym rdzeniem C zapewnia liniowość sygnału w zakresie od 15 Hz do 50 kHz. Kondensatory Mundorf i srebrne złącza WBT oraz srebrne okablowanie ścieżki sygnałowej są dowodem zaangażowania firmy Auris Audio w zapewnienie najlepszego dźwięku bez kompromisów.

Auris Forte 150Marka

: AurisMoc

, Watt:

100Złącza wejściowe: rca, xlnPrzejdź

do porównania2&nbsp667&nbsp980&nbsprub. W koszyku Kup Szybka wysyłka

DHA 2021MEMBER

Amphion Krypton3WalnutMarka

:

AmphionŚrednica głośnika niskotonowego, mm: 25,

4Średnica głośnika niskotonowego, mm: 254WebsiteComparison2&nbsp092&nbsp490&nbsprub

. Do zamówienia Podgląd Quick View

Wybierz sprzęt, który Cię interesuje i zarezerwuj przesłuchanie w Dr.Head!

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie na naszym kanale Telegram. Śledź nas i dołącz do dyskusji na naszym kanale czatu.

9 maja 2022

Krystian Wolski

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (saksofon, urządzenia elektroakustyczne), laureat prestiżowych konkurów ogólnopolskich i międzynarodowych.