Dwa nowe modele True Wireless Master & Dynamic MW07 Go i MW07 Plus

MW07 - pierwsze słuchawki True Wireless firmy Master & Dynamic wyróżniają się świetnym dźwiękiem i doskonałym wzornictwem, ale czas pracy akumulatora i zasięg nie są najlepsze w swojej klasie.

Jednak firma Master & Dynamic wyprodukowała już dwa następcy o lepszych parametrach: MW07 Plus i MW07 Go. Oba aparaty zachowują rozpoznawalny kształt, 10-milimetrowe przetworniki z powłoką berylową oraz obsługę kodeka aptX, ale zyskują też obsługę nowszego standardu Bluetooth 5.0, dłuższy czas pracy akumulatora i szereg innych funkcji.

MW07 Plus to w zasadzie druga generacja modelu MW07. Najciekawszą innowacją w MW07 Plus jest system aktywnego tłumienia hałasu z dwoma trybami: bezpośrednim tłumieniem hałasu i trybem świadomości wstecznej.

Mniej kosztowny model MW07 Go jest bardziej mobilny i odporny na uszkodzenia, przeznaczony dla osób, które używają słuchawek podczas treningów i aktywności fizycznej. Słuchawki są o 15 procent mniejsze od oryginalnego modelu MW07, a także posiadają certyfikat wodoodporności IPX6 (w porównaniu z IPX4 w przypadku MW07 Plus i IPX5 w przypadku MW07). Same słuchawki są wykonane z materiału kompozytowego TR90, znanego również jako grilamid, który jest często używany do produkcji okularów. Firma M&D już wcześniej inspirowała się okularami - modele MW07 i MW07 Plus mają korpusy wykonane z acetatu, który jest również wykorzystywany do produkcji oprawek.

Aby zapewnić bezpieczne dopasowanie, oba modele są wyposażone w 5 rozmiarów opasek na głowę i trzy pary skrzydełek Fit Wings, które zapewniają dodatkowe zabezpieczenie. Do odbierania połączeń słuchawki wyposażone są w sparowane mikrofony kierunkowe z kompensacją szumów. W MW07 zachowano również fizyczne elementy sterujące, z przyciskami na lewym nauszniku do regulacji głośności oraz na prawym nauszniku do sterowania odtwarzaniem i nawiązywania połączeń z asystentem głosowym. W przeciwieństwie do starszego modelu, MW07 Go nie mają czujników zbliżeniowych, więc słuchawki nie będą automatycznie zatrzymywać odtwarzania po zdjęciu ich z uszu.

Oba modele MW07 zapewniają do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z pierwszym modelem MW07. MW07 Plus ma podobną obudowę jak poprzednia wersja, ale teraz oferuje o 3 godziny więcej czasu pracy na pełnym ładowaniu (łącznie do 40 godzin!). W modelu MW07 Go firma M&D zastąpiła aluminiową obudowę ładowarki lżejszą obudową pokrytą dzianiną, zachowując przy tym diodowy wskaźnik stanu ładowania. Etui zapewnia dodatkowe 12 godzin pracy baterii i może naładować słuchawki do 50 procent w 15 minut (to samo dotyczy ładowania etui za pomocą kabla USB-C - pełne naładowanie trwa 40 minut).

Model MW07 Go będzie dostępny w kolorach czerwonym, czarnym, niebieskim i szarym w cenie 16 990 RUB, natomiast MW07 Plus będzie dostępny w kolorach czarnym kwarcowym, białym marmurowym, stalowym niebieskim i żółwim w cenie 24 990 RUB za model oryginalny. Oba modele mają wejść do sprzedaży na początku listopada.

23 czerwca 2022

Natalia Danielczyk

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (kompozycja i aranżacja), doktorantka Wydziału Instrumentalnego, dźwiękowiec w lokalnym radiu