Czym zachwyca się Sony: porównanie słuchawek MDR-Z7M2 i MDR-Z7

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie na rynek flagowych słuchawek MDR-Z7M2 z serii Signature Series. Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy następcą a poprzednim udanym modelem MDR-Z7? Przekonaj się o tym w recenzji specjalistów z Dr.Head.

Mówcy

Nowy model wyposażono w głośniki HD o średnicy 70 mm z aluminiowymi membranami LCD i większymi magnesami, które są dwukrotnie większe niż w Sony MDR-Z7, co zapewnia dodatkową moc i czystość dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Dźwięk

Przeprojektowany model odziedziczył technologie z flagowego modelu Z1R - grill ze wzorem Fibonacciego zapewniający gładki, wierny dźwięk, nawet przy wysokich częstotliwościach.

Membrana

Większa kopułka membrany i zoptymalizowany profil słuchawek MDR-Z7M2 zapewnia wyraźny dźwięk na wszystkich częstotliwościach. Dzięki zastosowaniu folii polimerowej LCD oraz aluminiowego poszycia, model ten charakteryzuje się brakiem rezonansów i czystym brzmieniem w całym zakresie. Specjalne wyjście akustyczne na kopułce koryguje przepływ powietrza w pobliżu przetwornika i optymalizuje ruch membrany przy najniższych częstotliwościach.

Projekt

W MDR-Z7M2 zastosowano specjalny bezołowiowy lut zwany corzone. Ze względu na niską rezystancję i wysoką trwałość, stop ten jest idealnym materiałem do produkcji styków elektrycznych.

Ulepszenia

Powierzchnia magnesu neodymowego została podwojona, co zwiększyło moc wyjściową słuchawek i reakcję na sygnały o wysokiej rozdzielczości. Impedancja została zmniejszona do 56 omów, a czułość wzrosła do 98 dB.

Wygląd/Ergonomia

W odróżnieniu od poprzedniego modelu, gdzie w konstrukcji i nausznikach zastosowano metal, w MDR-Z7M2 mocowanie i zacisk wykonane są z aluminium. Zmniejszona waga i dodanie nowego ciężkiego magnesu utrzymuje ogólną wagę słuchawek na tym samym poziomie. Szczególną uwagę zwrócono na konstrukcję wewnętrznej osi słuchawek, gdzie punkt bocznego nacisku znajduje się bliżej głowy. Zapewnia to użytkownikowi większą trwałość w każdych warunkach.

Poduszki

Nowe poduszki z pianki pokrytej skórą zapewniają bardziej równomierne pokrycie i lepszą izolację akustyczną. Straty dźwięku są zminimalizowane, a basy są głębsze i szybsze. Ergonomiczny kształt zapewnia komfort podczas dłuższego słuchania, a także zdolność do wchłaniania i oddawania wilgoci.

Kable

Do słuchawek Sony MDR-Z7M2 dołączone są dwa rodzaje kabli: standardowy niezbalansowany i zbalansowany. Standardowy kabel pozostaje niezmieniony i ma długość 3 m, posrebrzane żyły z miedzi beztlenowej i pozłacaną wtyczkę stereo mini-plug. Natomiast kabel zbalansowany jest krótszy i ma długość 1,2m. W nowym modelu Sony wprowadziło posrebrzaną, beztlenową miedź, a na końcu pozłacane złącze 4,4 mm. Zbalansowany kabel przesyła oddzielnie sygnał lewego i prawego kanału, co zmniejsza straty w transmisji i zniekształcenia dźwięku.

Wynik

Nowe słuchawki Hi-Res Audio firmy Sony oferują dźwięk przestrzenny dzięki ulepszonym przewodom i przetwornikom. Oba urządzenia oferują szeroki zakres dynamiki oraz liniową charakterystykę częstotliwościową. Wykorzystując przetwornik HD o średnicy 70 mm, wyposażony w pokrytą aluminium membranę z folii polimerowej LCD, powiększoną kopułkę i zoptymalizowany profil, Z7M2 zachwyci Cię czystszym dźwiękiem.

Sony MDR-Z7M2

Marka: Sony

Typ słuchawek: przewodowe

Minimalna częstotliwość odtwarzania, Hz: 4

Dodaj do ulubionych Dla porównania 64&nbsp990&nbspRUB. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

19 lutego 2022

Krystian Wolski

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (saksofon, urządzenia elektroakustyczne), laureat prestiżowych konkurów ogólnopolskich i międzynarodowych.